News Flash:

Programul Cupei Directiei pentru Tineret si Sport Iasi la minifotbal

27 Aprilie 2012
489 Vizualizari | 0 Comentarii
Ciprian Paraschiv

Echipele inscrise in Divizia Galactica de Bahlui Iasi isi vor disputa in lunile mai si iunie trofeul Cupei Directiei pentru Tineret si Sport Iasi la minifotbal, competitie organizata pentru prima data la Iasi. Acest turneu este organizat de DGB Iasi (presedinte Paul Costas), cu sprijinul fostului capitan al Politehnicii Iasi, Ciprian Paraschiv, care ocupa functiile de coordonator regional al Agentiei Nationale pentru Sport si Tineret, respectiv director al Directiei pentru Tineret si Sport Iasi.

La competitia care va incepe pe data de 16 mai si se va incheia pe data de 23 iunie vor participa 28 de echipe care vor fi repartizate in 7 grupe de cate 4, dupa cum urmeaza:

Grupa 1: Aldoor Magic Driver, Stand Rom Tomesti, Terramold, Angi Bau.
Grupa 2: Nera Computers, E On IT Rom, Dinamo, Colosseum.
Grupa 3: Salvarea, Perpetuus, Continental, Parma.
Grupa 4: Express Credit, Nitro Auto, Auto Driver, Parohia.

Grupa 5: Eureka, Conex Distribution, E On IT Rom II, Proexrom.

Grupa 6: Nera Old Boys, Irsido, Brikston, Termoservice.

Grupa 7: Filiera Pacurari Dacia, Expert Network, Frankie Team, OMCO.

 

Turneul acopera o parte din luna mai si toata luna iunie si are ca scop verificarea echipelor in vederea participarii la turneele finale ale Campionatului National de Minifotbal si Cupei Romaniei la Minifotbal, aceasta din urma competitie urmand sa fie organizata la Iasi, in aceasta vara.
Meciurile din cadrul acestei competitii au loc la arena Magic Stadium si in salile Polivalenta si UTI Tudor Vladimirescu.

Iata programul competitiei:

Grupa 1
Sambata, 9 iunie, Magic Stadium
12.00, Angi Bau – Stand Rom Tomesti
12.45, E On – Aldoor Magic

Sambata, 16 iunie, Magic Stadium
11.15, E On – Angi Bau
13.30, Aldoor Magic – Stand Rom

Sambata, 23 iunie, Magic Stadium
12.00, Aldoor Magic – Angi Bau
13.30, E On – Stand Rom

Grupa 2

Sambata, 9 iunie, Magic Stadium
11.15, Colosseum – Dinamo
13.30, Nera Computers – Terramold

Sambata, 16 iunie, Magic Stadium
12.00, Terramold – Colloseum
12.45, Dinamo – Nera

Sambata, 23 iunie, Magic Stadium
11.15, Nera – Colosseum
12.45, Terramold – Dinamo

Grupa 3

Sambata, 9 iunie, Magic Stadium
09.45, Salvarea – Perpetuus
10.30, Continental – Parma

Sambata, 16 iunie, Magic Stadium
09.45, Parma – Perpetuus
10.30, Continental – Salvarea

Sambata, 23 iunie, Magic Stadium
09.45, Parma – Salvarea
10.30, Continental – Perpetuus

Grupa 4

Vineri, 8 iunie, Sala Polivalenta
20.00, Nitro Auto – Auto Driver
20.45, Express Credit – Parohia

Sambata 9 iunie, Magic Stadium
14.15, Parohia – Auto Driver

Marti, 13 iunie, UTI Tudor Vladimirescu
21.30, Express Credit – Nitro

Miercuri, 14 iunie, UTI
21.00, Nitro – Parohia
21.45, Express – Auto Driver

Grupa 5

Vineri, 8 iunie, Polivalenta
17.00, E On IT Rom II – Proexrom
18.30, Conex Distribution – Eureka

Sambata, 9 iunie, Polivalenta
10.00, Conex – Proexrom
11.30, E On II – Eureka
14.00, Conex – E On II
15.30, Eureka – Proexrom

Grupa 6

Vineri, 8 iunie, Polivalenta
17.45, Termoservice – Irsido
19.15, Nera Old Boys – Brikston

Sambata, 9 iunie, Polivalenta
10.45, Termoservice – Nera Old
12.15, Brikston – Irsido
14.45, Termoservice – Brikston
16.15, Nera Old – Irsido

Grupa 7

Miercuri, 2 mai, UTI
21.45, OMCO – Filiera Pacurari Dacia

Miercuri, 16 mai, UTI
21.45, Frankie Team -  Expert Network

Miercuri, 30 mai, UTI
21.00, Expert – OMCO
21.45, Frankie – Filiera

Miercuri, 6 iunie, UTI
21.00, Expert – Filiera
21.45, Frankie – OMCO

Sambata, 16 iunie, Polivalenta
11.00, locul 1 grupa 7 – locul 1 grupa 4 (meci A)
11.45, locul 1 grupa 6 – locul 1 grupa 5 (meci B)
13.30, castigatoare meci A – castigatoare meci B (meci C)

Sambata, 23 iunie, Magic Stadium
14.15, locul 1 grupa 3 – locul 1 grupa 2 (meci D)
15.00, locul 1 grupa 1 – castigatoare meci C (meci E)

Marti, 26 iunie, Magic Stadium
FINALA: castigatoare meci D – castigatoare meci E

 

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

finala
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1744 (s) | 24 queries | Mysql time :0.044454 (s)