News Flash:

Programul zilei a 4-a la JO de la Soci. 5 romani în concurs

11 Februarie 2014
730 Vizualizari | 0 Comentarii
Olimpiada de la Soci
Programul competitiilor care vor avea loc, marti - 11 februarie, în cea de-a patra zi a Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci:

07.00-10.00 - Curling D - feminin - primul tur: Elvetia - Danemarca, Suedia - Canada, Rusia - SUA, Coreea de Sud - Japonia;
08.00-09.25 - Freestyle - Slopestyle feminin - calificari;
11.00-12.05 - Freestyle - Slopestyle feminin - Finala;
12.00-12.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin + feminin - calificari;
12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Germania - Suedia;
12.00-15.00 - Curling, masculin, primul tur: Canada - Suedia, SUA - China, Marea Britanie - Germania, Norvegia - Rusia;
12.00-15.05 - Snowboard - Half-pipe masculin - calificari;
14.00-15.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin+feminin - Finala masculin + feminin;
14.45-18.00 - Patinaj viteza - 500 metri feminin - Finala;
16.30-19.45 - Sanie - Individual feminin - Finala;
17.00-18.00 - Snowboard - Half-pipe masculin - turul doi;
17.00-18.20 - Biatlon - Urmarire feminin (10 km) - Finala;
17.00-20.25 - Patinaj artistic - perechi - programul scurt;
17.00-19.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Rusia - Japonica;
17.00-20.00 - Curling feminin - primul tur: Marea Britanie - SUA, Coreea de Sud- Elvetia, Danemarca - Japonia, China - Rusia;
19.30-20.35 - Snowboard - Half-pipe masculin - Finala;
19.30-21.05 - Sarituri cu schiurile feminin - trambulina normala - Finala.
In cadrul concursurilor de marti vor fi decernate opt titluri olimpice.

5 romani în concurs în ziua a 4-a

Romanii Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene, Timea Sara, Eva Tofalvi si Raluca Nicoleta Stramaturaru vor concura, marti, în patru discipline, la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci.

Programul de marti, 11 februarie, al sportivilor romani:

12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint individual (Centrul Laura)
14.00 - Timea Sara - schi fond - sprint individual feminin (Centrul Laura)
16.30 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 10 km urmarire feminin, finala (Centrul Laura).
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

suedia timea sara eva tofalvi
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1597 (s) | 34 queries | Mysql time :0.020548 (s)