PSG revine cu stil pe primul loc in Franta

5 Martie 2012
524 Vizualizari | 0 Comentarii
Carlo Ancelotti PSG
Cei 44.510 spectatori prezenti duminica seara in tribunele arenei Parc des Princes au avut ce sarbatori la finalul meciului pe care favoritii de la Paris Saint Germain l-au castigat cu Ajaccio, scor 4-1. Pastore in minutul 27 si Menez doua minute mai tarziu au asigurat un avantaj linistitor pentru echipa lui Carlo Ancelotti, insa golul marcat de corsicani prin Poulard cu trei minute inaintea pauzei a tensionat pauza.
PSG si-a pastrat avantajul minim aproape intreaga durata a mitanului secund, pana cand Nene l-a servit ideal pe Hoarau, iar acesta a facut 3-1 in minutul 86. Nene a aparut si el la finalizare inchizand tabela in primul minut suplimentar.
Cum Montpellier a remizat in deplasare cu Dijon, scor 1-1, PSG revine in fruntea clasamentului din Ligue 1, unde are un punct avans in fata rivalilor din sud.