Rachita: "Meritam un punct cu Vasluiul"

5 Martie 2012
444 Vizualizari | 0 Comentarii
Valeriu R chit

Valeriu Răchită, antrenorul echipei Petrolul Ploieşti, s-a arătat dezamăgit că formaţia sa nu a obţinut măcar un punct în meciul cu FC Vaslui (1-2), de duminică seara.

''A fost un meci pe care, după cum se desfăşurase prima repriză, nu credeam că putem să-l pierdem. Totul s-a schimbat de la acel penalty primit de Vaslui, dar pană cand nu văd reluarea nu pot să mă pronunţ dacă a fost sau nu. Am pierdut după un gol foarte frumos al Vasluiului, marcat în minutul 88'', a declarat Răchită pe site-ul oficial al clubului.

''Păcat că n-am reuşit să obţinem măcar un punct, iar după acest rezultat ne afundăm şi mai rău în clasament'', a conchis Răchită.

FC Vaslui a învins pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 2-1 (0-1), duminică, pe stadionul ''Ilie Oană'' din Ploieşti, într-un meci din etapa a 19-a a Ligii I de fotbal.