Radu Stefan va juca finala Cupei Italiei! Lazio a elimnat Juventusul (VIDEO)

30 Ianuarie 2013
1191 Vizualizari | 0 Comentarii
Radu Stefan
Lazio Roma, cu Ştefan Radu integralist, s-a calificat în finala Cupei Italiei la fotbal, după victoria cu 2-1 înregistrată pe teren propriu în faţa formaţiei Juventus Torino, marţi seara, în manşa secundă a semifinalelor competiţiei.

Lazio a deschis scorul după pauză, prin mijlocaşul uruguayan Alvaro Gonzalez (min.53), însă Juve a reuşit să egaleze în finalul meciului, prin chilianul Arturo Vidal (min.90+1), care a trimis în plasă din faţa lui Ştefan Radu. Spectatorii se pregăteau deja să asiste la prelungiri, însă gazdele au dat lovitura de graţie prin rezerva Sergio Floccari (min.90+3). În meciul tur, disputat la Torino, scorul a fost egal, 1-1.

Lazio va trebui să aştepte până pe 17 aprilie pentru a afla numele adversarei din finala Cupei Italiei, deoarece manşa secundă a celeilalte semifinale, dintre Inter Milano şi AS Roma, se va disputa pe 17 aprilie. În tur, Roma a dispus cu 2-1 de Inter.