Rapid a remizat cu FK Radnicki

9 Februarie 2012
617 Vizualizari | 0 Comentarii
razvan lucescu
Echipa de fotbal Rapid Bucureşti a încheiat la egalitate, 1-1, meciul amical disputat în compania formaţiei sarbe FK Radnicki, joi seara, în cadrul celui de-al doilea stagiu de pregătire pe care giuleştenii îl efectuează în Antalya.

Sarbi au deschis scorul prin Tinor (min.42), Rapid reuşind să egaleze în repriza secundă, prin Adrian Grigore (min.62).

Antrenorul Răzvan Lucescu a început jocul cu următorul '11': Drăghia - Creţu, Oros, Burcă, Bozovici - N. Grigore, Alexa, Al.Ioniţă II - M.Roman, Al.Ioniţă, Surdu. După pauză au jucat: Vîtcă - Rui Duarte, Dăescu, Glauber, Ezequias - Ad. Grigore (min.68 Herea), Pavlovici, Grigorie - Deac, Pancu, Sburlea.