Rapid - Craiova 0-0, in ultimul meci din etapa 25

11 Aprilie 2011
731 Vizualizari | 0 Comentarii
Rapid Craiova 0 0
In ultimul meci din etapa 25 a Ligii I, Universitatea Craiova a reusit un rezultat surprinzator in deplasarea din Giulesti, unde a tereminat la egalitate fara gol primit meciul cu Rapid. Giulestenii au avut numeroase ocazii de a inscrie, insa tanara aparare a oltenilor si-a sustinut pe tot parcursul meciului eroul, portarul Silviu Lung, care a facut miracole in poarta.
Cu patru minute inainte de pauza, Giulestiul a ramas in bezna, pana de curent afectand si instalatia de nocturna a stadionului. Meciul s-a reluat insa dupa doar doua minute, nocturna fiind repornita cu ajutorul generatoarelor. Pe parcursul reprizei secunde nocturna stadionului rapidist a mai cedat de doua ori, dar pe perioade foarte scurte de timp, cele cateva secunde de intrerupere neafectand jocul. Finalul de meci a fost incendiar. Ambele echipe au dat totul pe teren in incercarea de a surpinde, fazele de joc succedandu-se cu repeziciune de la o poarta la cealalta. S-a terminat pana la urma 0-0, dar rezultatul meciului va fi decis la comisii sau la TAS.