Rapidul a castigat derby-ul cu CFR Cluj

7 Aprilie 2011
643 Vizualizari | 0 Comentarii
Rapid a invins in deplasare pe CFR Cluj cu 1 0
Dupa un debut de retur dezastruos, Rapidul pare sa fi iesit din coma. Giulestenii au obtinut doua victorii mari in jocurile cu Gaz Metan Medias, etapa trecuta si CFR Cluj, aseara si au revenit pe locul 4 in Liga I, la egalitate cu Steaua si Dinamo. Aseara, in ultimul joc din etapa 24, Rapidul a batut la CFR Cluj, cu 1-0, Spadacio inscriind in prima repriza un gol de generic. Clujenii au avut o bara in primele minute prin Bus, insa s-au aratat neputinciosi in atac in repriza secunda. Jocul a fost foarte dur spre final, mai ales de partea clujenilor, care au cules o multime de cartonase galbene, dar au scapat de o eliminare la Cadu. Interesant este ca la jocul de aseara, antrenorul Marius Sumudica a stat in tribuna, suspendat, in timp ce la CFR Cluj, pe banca a stat si patronul Arpad Paszkany.