Rapidul nu a batut la Astra si risca sa rateze Europa League

22 Aprilie 2011
663 Vizualizari | 0 Comentarii
Astra Rapid 0 0

Aşa cum si-a obisnuit suporterii în acest sezon, elevii lui Marius Şumudică alternează meciurile foarte bune cu partidele dezamăgitoare. După meciul de poveste din Giuleşti, 3-2 cu Poli Timişoara, Rapid a făcut un meci extrem de slab în deplasarea de la Ploieşti. Echipa cu cea mai bună apărare din campionat a început pragmatic, iar Astra a dominat primul sfert de oră, fără ocazii de gol însă. Giuleştenii au echilibrat meciul în partea a doua a primei reprize, dar Bozovici şi Roman au ratat cîteva ocazii foarte bune. Astra a ieşit de la vestiare cu un suflu nou şi a pus presiune încă din primele minute ale reprizei secunde. Strătilă a ratat o şansă enormă în minutul 54, dar sutul sau a fost scos din fata porţii de Marcos Antonio. Pana la urma s-a terminat 0-0, iar pentru giuleşteni, acesta a fost al 3-lea rezultat "alb" din ultimele patru meciuri, bilant cu care Europa League pare sa fie departe.