Real Madrid revine spectaculos si castiga meciul cu Malaga

4 Ianuarie 2012
582 Vizualizari | 0 Comentarii
Benzema

Real Madrid a caştigat cu emoţii, scor 3-2, meciul cu Malaga, din prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Spaniei la fotbal, marţi seara, pe teren propriu.

Madrilenii au fost conduşi cu 2-0 şi au reuşit să puncteze de trei ori în decurs de doar zece minute. Sergio Sanchez (10) şi Demichelis (29) au sancţionat pasivitatea defensivei echipei antrenate de Jose Mourinho, la două cornere. Mourinho a schimbat registrul la pauză, Khedira, Ozil şi Benzema intrand în locul lui Callejon, Arbeloa şi Kaka, iar efectul s-a văzut în ultima parte a întalnirii, cand Khedira (68), Higuain (70) şi Benzema (78) au marcat şi au adus victoria gazdelor.

Sunt de notat şi victoriile echipelor de ligă inferioară Alcorcon şi Mirandes, în faţa unor formaţii din La Liga.

Rezultate:

marţi

Albacete (D3) - Athletic Bilbao 0-0

Alcorcon (D2) - Levante 2-1

Mirandes (D3) - Racing Santander 2-0

Real Madrid - Malaga 3-2

Miercuri au loc meciurile Real Sociedad - Mallorca şi FC Barcelona - Osasuna, iar joi se vor disputa partidele Cordoba (D2) - Espanyol Barcelona şi Valencia - Sevilla.

Meciurile retur se vor juca pe 10, 11 şi 12 ianuarie.

Page time :0.1828 (s) | 34 queries | Mysql time :0.053019 (s)