Real Madrid s-a distrat cu Betis, in deplasare

19 Ianuarie 2014
486 Vizualizari | 0 Comentarii
 Real Madrid a surclasat pe Betis Sevilla cu scorul de 5-0, în deplasare, sâmbătă, în etapa a 20-a a campionatului de fotbal al Spaniei, ocazie cu care francezul Karim Benzema a marcat golul cu numărul 100 pentru formaţia antrenată de Carlo Ancelotti.

Benzema a adunat 210 partide sub tricoul echipei ''merengue'' şi a atins cifra rotundă printr-un gol marcat în prelungirile reprizei secunde, al zecelea în acest sezon. Internaţionalul francez are 65 de goluri marcate în campionat, 21 în Liga Campionilor, 12 în Copa del Rey şi unul în Supercupa Spaniei.

Espanyol, cu Gabriel Torje rezervă, a învins pe Celta Vigo cu 1-0. Cristian Săpunaru nu a făcut parte din lotul lui Elche, care a dispus cu 2-0 de Rayo.

Rezultate:

Sâmbătă

Espanyol - Celta Vigo 1-0

A marcat: Sergio Garcia 88.

Granada CF - Osasuna 0-0

Elche - Rayo Vallecano 2-0

Au marcat: Eduardo Albacar 19 - penalty, Javi Marquez 79.

Cartonaş roşu: Raul Baena (Rayo) 18.

Real Betis - Real Madrid 0-5

Au marcat: Cristiano Ronaldo 10, Gareth Bale 25, Karim Benzema 45+1, Angel Di Maria 62, Alvaro Morata 90.

Vineri

Malaga - Valencia 0-0

Duminică au loc partidele Getafe - Real Sociedad, Villarreal - Almeria, Levante - Barcelona şi Atletico Madrid - Sevilla, iar luni va avea loc meciul Athletic Club Bilbao - Real Valladolid.

În clasament, pe primul loc se află FC Barcelona, cu 50 puncte (19 jocuri, 53-12), urmată de Real Madrid, 50 puncte (20 j, 58-21), Atletico Madrid, 50 p (19 j, 47-11), Athletic Club Bilbao, 36 p (19 j), Villarreal, 34 p (19 j), etc.