Remiza alba intre Rapid si Enisei Krasnoiarsk

23 Februarie 2012
559 Vizualizari | 0 Comentarii
Razvan Lucescu

Rapid Bucureşti şi formaţia rusă de ligă secundă Enisei Krasnoiarsk au terminat nedecis, 0-0, miercuri, într-un meci amical de fotbal jucat în stagiul de pregătire din Antalya.

Partida a fost una cu multe intrări dure, de ambele părţi, Rui Duarte fiind eliminat de arbitri în prelungirile partidei (90+1) pentru proteste. Giuleştenii au avut un gol reuşit de Pancu în prima repriză, anulat pentru ofsaid.

Rapid a evoluat în formula: Coman (Drăghia, 62) - V. Creţu (Rui Duarte, 46), M. Antonio, Oros (Glauber, 46), Ezequias (Bozovic, 46) - Ad. Grigore (N. Grigore, 46), D. Alexa (Pavlovic, 46), F. Teixeira (Al. Ioniţă II, 46) - M. Roman (Sburlea, 46), Pancu (Al. Ioniţă I, 46), Deac (Surdu, 46).

La Enisei, care a încheiat sezonul 2011 pe locul 10, a evoluat şi atacantul leton Edgars Gauracs, care a jucat în trecut la Rapid.