Remiza in derby-ul optimilor Cupei Spaniei

8 Ianuarie 2014
656 Vizualizari | 0 Comentarii
Atletico Madrid a luat o opţiune în privinţa calificării în sferturile de finală ale Cupei Spaniei la fotbal, după 1-1 cu Valencia CF, marţi seara, pe terenul ''liliecilor'', în prima manşă a optimilor de finală.

Atletico Madrid, care este neînvinsă de 16 meciuri în toate competiţiile, a pregătit bine marea confruntare de sâmbătă, din La Liga, cu FC Barcelona.

Pe ''Mestalla'', Atletico a deschis scorul în min. 72, prin Raul Garcia, după o gafă a portarului Vicente Guaita. Valencia a forţat în atac în căutarea golului, dar s-a lovit de paradele excepţionale ale portarului Thibaut Courtois. În cele din urmă golul egalării a picat în prelungiri (90+3), fiind semnat de portughezul Helder Postiga.

Miercuri şi joi sunt programate celelalte partide din prima manşă a optimilor competiţiei Copa del Rey: