Remiza intre Juventus si Lazio in semifinalele Cupei Italiei

23 Ianuarie 2013
483 Vizualizari | 0 Comentarii
 Echipele Juventus şi Lazio Roma au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), într-o partidă din cadrul primei manşe a semifinalelor Cupei Italiei la fotbal, disputată miercuri seara la Torino.

Juve a deschis scorul în minutul 63, prin Peluso, oaspeţii reuşind să egaleze în finalul jocului, prin Mauri (min.86).

Fundaşul român Ştefan Radu a fost rezervă la Lazio şi a intrat pe teren în minutul 83, în locul lui Biava. Meciul retur este programat pe 29 ianuarie, la Roma.

Miercuri se dispută cealaltă semifinală din Coppa Italia, între formaţiile AS Roma şi Inter Milano, al cărei retur va avea loc pe 17 aprilie.

Finala actualei ediţii a Cupei Italiei la fotbal este programată în data de 26 mai, pe Stadio Olimpico din Roma.