Remiza plina de nervi pentru CFR Cluj

24 Ianuarie 2012
599 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR Cluj
CFR Cluj ramane fara victorie in cantonamentul din Antalya dupa ce a facut doar 0-0 cu Austria Viena, intr-un meci in care a incasat doua cartonase rosii. Jorge Costa a inceput meciul cu mai multi jucatori de rezerva in primul 11, insa a fost nevoit sa faca o prima schimbare dupa nici zece minute.
Celestino a intrat imprudent la centrul terenului si a fost eliminat, Costa trimitandu-l in locul sau pe francezul Godemoche, aflat la ultimul meci de verificare. Jocul ardelenilor nu a functionat insa, chiar daca dupa pauza portughezul a trimis echipa de baza.
Prima ocazie, si singura, a clujenilor in aceasta partida s-a inregistrat abia in minutul 79, cand golul lui Weldon, venit ca urmare a unui sut trimis de Renan, a fost anulat pentru o pozitie de ofsaid. In plus, nervii si-au pus amprenta si asupra desfasurarii jocului in partea secunda, cele doua echipe fiind aproape de bataie. In cele din urma, in minutul 87, si Bastos a fost eliminat, vazand al doilea cartonas galben. CFR Cluj va disputa urmatorul meci amical sambata, impotriva celor de la Krybas Krivoi Rog.