Remiza spectaculoasa intre Petrolul si U Cluj - VIDEO

17 Martie 2012
507 Vizualizari | 0 Comentarii
Petrolul U Cluj
Petrolul si U Cluj au terminat la egalitate, sambata seara, scor 2-2 (1-0), intr-un meci din etapa a 21-a a Ligii 1. Gazdele din Ploiesti au condus de fiecare data, insa clujenii au profitat de erorile defensivei adverse si au egalat prin Grozav si Cristea. Ultima reusita a venit dintr-o lovitura de la 11 metri contestata de gazde.
Petrolul a deschis scorul in minutul 40 prin Oprita, care a reluat cu capul din interiorul careului in urma unui corner. U Cluj a inceput mai bine partea secunda si noul intrat Cojocnean a trimis pe langa poarta din centrarea lui Mendy.
Minutul 51 a adus si prima faza controversata a meciului. Mingea l-a lovit in mana pe fundasul ploiestean Bikana, insa centralul Augustus Constantin nu a acordat penaltyul solicitat de gazde. In cele din urma Sepcile Rosii au reusit egalarea dupa o faza construita de Grozav, care a patruns pe stanga si a centrat in fata portii. Balonul a fost deviat in propria poarta de goalkeeper-ul gazdelor Povilas.
Petrolul a revenit la conducere prin reusita spectaculoasa a lui Zerka din minutul 72. Nou venit la Petrolul Zerka a reluat imparabil din centrul careului un balon respins de aparatorii gazdelor.
Cu doua minute inaintea finalului Cristea a restabilit egalitatea dintr-o lovitura de la 11 metri acordata pentru un hent in careul ploiestean.