Revenire fantastica pentru Manchester United

2 Aprilie 2011
683 Vizualizari | 0 Comentarii
Rooney
Revenire incredibila pentru Manchester United! Trupa lui Sir Alex Ferguson a fost condusa cu 0-2, dar, cu un Rooney in forma maxima, a revenit si a castigat cu 4-2. "Diavolii rosii" au dominat inca din start, insa o inconstienta a lui Patrice Evra i-a costat. Francezul a voleibalat mingea in propriul careu in minutul 11, iar Noble n-a iertat de la punctul cu var. Acelasi scenariu s-a repetat si pana in minutul 25, numai ca de aceasta data Vidici a faultat, iar Noble a facut 2-0 din penalty. Conform Onlinesport, Manchester United a presat dupa pauza, odata cu introdurecea lui Hernandez, mutarile lui Sir Alex Ferguson dand roade. In nici un sfert de ora, United a preluat conducerea, dupa un hattrick de senzatie al lui Rooney. Primul gol, din minutul 65, a fost o adevarata bijuterie din lovitura libera, pentru ca ultimul, reusit in minutul 79, sa fie reusit dupa un penalty acordat destul de usor. Chicharito Hernandez a inchis tabela in minutul 84, dupa un sut-centrare al lui Ryan Giggs.