Rezultatele etapei a 32-a din Primera Division

18 Aprilie 2011
528 Vizualizari | 0 Comentarii
Hercules Alicante, cu fundasul roman Cristian Pulhac titular, a fost invinsa de Levante cu scorul de 2-1, in deplasare, duminica seara, intr-un meci din etapa a 32-a a campionatului spaniol de fotbal. Pulhac a jucat tot meciul si a primit un cartonas galben în minutul 63.
Bilbao a castigat cu scorul de 2-1 la Pamplona, in fata Osasunei, golul victoriei fiind reusit in minutul 90 de Muniain.
Rezultate:
Espanyol - Atletico Madrid 2-2 (Pablo Osvaldo 38,58 / Koke 2, Sergio Aguero 49)
Osasuna - Athletic Bilbao 1-2 (Kike Sola 51 / Fernando Llorente 69, Iker Muniain 90)
Real Sociedad - Sporting Gijon 2-1 (Antoine Griezmann 32, 80 / De las Cuevas 70)
Levante - Hercules CF 2-1 (Ruben Suarez 4, Juanlu 43 / David Trezeguet 83)
Deportivo La Coruna - Racing Santander 2-0 (Lassad 45, Xisco 50)
Real Madrid - FC Barcelona 1-1 (Cristiano Ronaldo 82 - penalty / Lionel Messi 53 - penalty)
Almeria - Valencia 0-3 (Roberto Soldado 51, Marius Stankevicius 67, Jordi Alba 81)
Getafe - Sevilla 1-0 (Miku 76)
Malaga - Real Mallorca 3-0 (Sebastian Fernandez 26, Julio Baptista 40, 57)
Astazi este programat meciul dintre Villarreal si Real Zaragoza.
In clasament, pe primul loc se afla în continuare Barcelona, cu 85 puncte, urmata de Real Madrid, 77 p, Valencia, 63 p, Villarreal, 54 p, Athletic Bilbao, 48 p, Sevilla, 46 p, Atletico Madrid, 46 p, Espanyol, 45 p, etc. Hercules este penultima (19), cu 30 p.