News Flash:

Robert Dumitru arbitreaza finala campionatului

13 Mai 2011
905 Vizualizari | 0 Comentarii
Robert Dumitru
Brasoveanul Robert Dumitru va arbitra derby-ul dintre Otelul Galati si FC Timisoara, programat duminica, de la ora 20,00, în etapa a 33-a a Ligii I Bergenbier, decisiv pentru soarta titlului.
Baimareanul Cristian Balaj a fost delegat la partida dintre Gloria Bistrita si Universitatea Craiova, de luni (ora 18,00), care va decide probabil ultima retrogradata în liga secunda.
Bucuresteanul Marius Avram a fost desemnat sa conduca partida Steaua Bucuresti - FCM Tg. Mures, de luni (20,00, Antena 1).
Comisia Centrala a Arbitrilor a schimbat observatorul de arbitri de la meciul Gaz Metan Medias - CFR 1907 Cluj, de vineri, ieseanul Anton Helesteanu fiind delegat la partida FC Vaslui - Sportul Studentesc, în timp ce în locul sau va fi prezent pitesteanul Cornel Sorescu.

Programul meciurilor si oficialii delegati de CCA si Liga Profesionista de Fotbal (LPF):

Vineri 13 mai
Unirea Urziceni - Astra Ploiesti (18,00, GSP TV)
Arbitru: George Radulescu (Bucuresti); arbitri asistenti: Sebastian Stoianov, Paul Dimancea (ambii din Constanta); arbitru de rezerva: Adrian Stanescu (Popesti Leordeni)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara), Adrian Ionescu (Bucuresti); supervizor: Alexandru Boc (Bucuresti)
Gaz Metan Medias - CFR 1907 Cluj (20,30, GSP TV)
Arbitru: Dragos Istrate; arbitri asistenti: Florin Eduard Ungureanu (ambii din Bucuresti), Marius Nicoara (Baile Herculane); arbitru de rezerva: Catalin Busi (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Cornel Sorescu (Pitesti), Alexandru Popescu (Bucuresti); supervizor: Octavian Goga (Brasov)
Sâmbata 14 mai
Universitatea Cluj-Napoca - Rapid Bucuresti (Medias, 20,00, Digi Sport)
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri asistenti: Petru Marian Gaspar (Timisoara), Gabriel Bârjac (Zalau - Salaj); arbitru de rezerva: Sorin Tarcea (Timisoara)
Observatori: George Ionescu, Nicolae Pantea (ambii din Bucuresti)
Duminica 15 mai
FC Brasov - Pandurii Tg. Jiu (16,00, GSP TV)
Arbitru: Andrei Chivulete; arbitri asistenti: Vasile Marinescu, Vlad Bârleanu (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Tudor Constantinescu, Nicolae Dobrescu; supervizor: Ion Neagu (toti din Bucuresti)
FC Vaslui - Sportul Studentesc (18,00, GSP TV)
Arbitru: Adrian Comanescu; arbitri asistenti: Florin Paunescu (ambii din Râmnicu Vâlcea), Ciprian Florin Dansa (Oradea); arbitru de rezerva: Cristian Sava Gaina (Bacau)
Observatori: Anton Helesteanu, Paul Costas (ambii din Iasi)
Otelul Galati - FC Timisoara (20,00, Digi Sport)
Arbitru: Robert George Dumitru (Brasov); arbitri asistenti: Zoltan Szekely (Baia Mare), Aurel Onita (Constanta); arbitru de rezerva: Sebastian Coltescu (Craiova)
Observatori: Constantin Stefan, Sorin Satmari (ambii din Bucuresti); supervizori: Valentin Alexandru (Ploiesti), Vasile Avram (Bucuresti)
Luni 16 mai
Gloria Bistrita - Universitatea Craiova (18,00, Digi Sport)
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Catalin Savu (Galati); arbitru de rezerva: Stefan Erdei (Oradea)
Observatori: Gheorghe Moise (Bucuresti), Viorel Boit (Timisoara)
Steaua Bucuresti - FCM Tg. Mures (20,00, Antena 1)
Arbitru: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Miklos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezerva: Florin Miron (Bucuresti)
Observatori: Constantin Zotta, Stefan Stana (ambii din Bucuresti)
Dinamo Bucuresti - Victoria Branesti (21,45, Digi Sport)
Arbitru: Claudiu Gabriel Baboia (Bucuresti); arbitri asistenti: Cristian Nica (Ploiesti), Adrian Popescu (Craiova); arbitru de rezerva: Mihai Ene (Bucuresti)
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava), Mircea Calin; supervizor: Adalbert Kassai (ambii din Bucuresti)
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1873 (s) | 34 queries | Mysql time :0.018714 (s)