Handbal

Romania a pierdut la scor amicalul cu Germania

10 Ianuarie 2013
433 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa masculină de handbal a României a fost învinsă de naţionala Germaniei cu scorul de 35-25 (19-12), miercuri seara, la Stuttgart, într-un meci amical.

Începutul a aparţinut echipei gazdă, care avea 3-0 în min. 4, dar tricolorii au reuşit să revină în meci, după două goluri consecutive (3-2, min. 9). România s-a menţinut aproape, deşi Germania a avut 5-2 (10), reuşind să se afle la un singur gol în min. 18 (9-8 pentru gazde). În finalul primei reprize Germania s-a desprins (14-8, min. 24) şi a intrat la pauză cu un avans de şapte goluri, 19-12. În partea a doua, Germania şi-a mărit diferenţa la zece goluri, 27-17 (44), iar apoi a condus şi la 13 goluri (34-21, min. 56), dar tricolorii au mai redus din ecart în ultimele minute.

Au evoluat echipele:

Germania: Heinevetter
, Lichtlein - Kneer (1 gol), Roggisch (2), Wiencek (1), Reichmann (3), Schmidt (3/1), Fäth (1), Theuerkauf (1), Groetzki (1), Weinhold (4), Strobel (3), Haass (2), Pfahl (5), Klein (5), Christophersen (3).

România: Ciobanu, Marocico - Dospinescu (1 gol), Grasu (2), Talas (2), Iancu, Şimicu (5), Criciotoiu (1), Ghiţă (2), Ghionea (4/2), Sadoveac (2), Ramba (2), Florea (2/1)), Novanc (1), Rotaru (1), Fenici.

Page time :0.1617 (s) | 23 queries | Mysql time :0.028730 (s)