Romania - Cehia 1-1, in grupele Campionatului European

3 Mai 2011
1008 Vizualizari | 0 Comentarii
Romania
Nationala Under-17 a Romaniei a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Cehia, din grupele Campionatului European. "Tricolorii" au dominat partida si au avut sanse numeroase de gol, dar au fost egalati cu doua minute înainte de finalul timpului regulamentar, fiind singurul lor sut pe poarta. Golul nationalei noastre a fost marcat de Himcinschi, în minutul 52. Jocul prestat de baietii nostri ne da sperante pentru ce urmeaza. Pustii lui Vasîi au jucat cu ambitie, au atacat cu tupeu si s-au aparat inteligent.
In celalalt meci  al grupei, Olanda a trecut de Germania, scor 2-0, si a urcat pe primul loc al clasamentului. Reprezentativa Romaniei are sansa de a se califica la campionatul mondial daca termina pe locul 3 în grupa. Romania se afla în grupa B la turneul final al EURO U-17, acolo unde va mai întîlni pe Olanda (6 mai, ora 18:00) si Germania (9 mai, ora 14:00).