Romania lui Ianis Hagi a pierdut finala cu Ucraina

29 Aprilie 2011
1845 Vizualizari | 0 Comentarii
ianis hagi

Naţionala under 13 a Romaniei, cu fiul fostului selecţioner Gheorghe Hagi, Ianis, în componenţă, a fost învinsă, vineri, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa Ucrainei, în finala turneului de fotbal din cadrul Jocurilor Mondiale ale Copiilor, de la Ankara, informează ajansspor.com.  Meciul s-a desfăşurat sub forma a două reprize de cate 30 de minute.
Potrivit ajansspor.com, Ianis Hagi a evoluat pană în minutul 54, iar după ce a fost schimbat s-a dus pe banca de rezerve şi a început să plangă. Fiul lui Hagi, care a fost calmat ulterior de antrenorul echipei Romaniei, a plans şi cand meciul s-a încheiat cu victoria Ucrainei. Pe locul trei la turneul de la Ankara s-a clasat Ungaria, care s-a impus în faţa naţionalei under 13 a Albaniei, scor 1-0. Poziţia a cincea a fost ocupată de Turcia, învingătoare, vineri, în faţa Belarusului, scor 2-0. Echipa noastră, care are în componenţă 7 jucători de la Academia Hagi, printre care şi fiul "regelui", Ianis, a remizat pînă acum cu Ungaria (0-0) şi a învins Turcia (7-0).