Romania s-a revansat in fata Serbiei

24 Martie 2012
569 Vizualizari | 0 Comentarii
handbal romania fete
Naţionala feminină de handbal a Romaniei a învins formaţia Serbiei cu scorul de 21-19 (10-11), sambătă seara, în Sala Sporturilor din Drobeta Turnu Severin, într-un meci din preliminariile Campionatului European de anul acesta, din Olanda.

Invinsă cu 29-27 joi, la Zajecar, echipa noastră a reuşit să îşi ia revanşa la capătul unui meci echilibrat, cu numeroase greşeli de ambele părţi, dar şi un final dramatic.

Romania a fost condusă cu 2-0 (2) şi 3-1 (5) şi 5-3 (10), dar apoi a întors scorul, 6-5 (14). După ce Serbia a mai avut o dată avantaj, 6-7 (16), Romania a părut că se desprinde la două goluri, 9-7 (20), dar scorul a basculat din nou, 9-11 (27), oaspetele avand avantaj minim la pauză, 10-11.

In partea secundă, echipa lui Radu Voina a fost condusă cu 10-12 (32), a reuşit egalarea (12-12, 34), oaspetele ratand şi două aruncări de la 7 metri. Cele două formaţii au mers cap la ca pană în ultimele minute, Romania reuşind să marcheze din nou în ultimele secunde, pentru 21-19, un avantaj care îi asigură primul loc în grupă.

Page time :0.1830 (s) | 23 queries | Mysql time :0.045561 (s)