Ronaldo a calificat Realul in sferturile Cupei Spaniei. A reusit un hat-trick cu Celta Vigo (VIDEO)

10 Ianuarie 2013
641 Vizualizari | 0 Comentarii
Cristiano Ronaldo
Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei la fotbal, după ce a învins formaţia Celta Vigo cu scorul de 4-0, miercuri seara, pe teren propriu, în manşa a doua a optimilor, ocazie cu care atacantul portughez Cristiano Ronaldo a reuşit un hat-trick (3, 24, 87).

Ultimul gol al partidei a fost semnat de internaţionalul german Sami Khedira (89). În tur, Celta se impusese cu scorul de 2-1. Real a terminat meciul în 10 oameni, Sergio Ramos fiind eliminat în min. 73.

În sferturi s-au mai calificat FC Sevilla, chiar după un eşec acasă (1-2 cu Mallorca) şi Real Zaragoza, graţie unei victorii cu 2-0 cu Levante, în care fundaşul român Cristian Săpunaru a fost integralist la învingători.

Până acum s-au calificat în sferturile de finală Malaga, Valencia, FC Sevilla, Zaragoza şi Real Madrid.