Ryan Giggs a devenit cel mai varstnic marcator in Champions League

27 Aprilie 2011
1522 Vizualizari | 0 Comentarii
Ryan Giggs
Ryan Giggs, fotbalistul galez al lui Manchester United, a devenit marti cel mai varstnic marcator din istoria Ligii Campionilor, dupa ce a înscris primul gol al echipei engleze in victoria cu 2-0 de pe terenul formatiei germane Schalke 04 Gelsenkirchen, informeaza EFE, citata de Agerpres.
Mijlocasul in varsta de 37 de ani si 148 de zile a batut recordul stabilit pe 3 noiembrie 2010 de Filippo Inzaghi, atacantul italian al lui AC Milan, care a inscris impotriva lui Real Madrid pe San Siro la varsta de 37 de ani si 87 de zile.
Dupa meciul cu Schalke, Giggs a declarat ca United ar fi putut marca patru sau cinci goluri inainte de pauza. Galezul a deschis scorul in minutul 67, iar Wayne Rooney a dublat dupa doua minute avantajul oaspetilor. Mansa secunda va avea loc pe 4 mai, pe "Old Trafford".

Page time :0.1472 (s) | 23 queries | Mysql time :0.012785 (s)