Sahtior a pierdut primul amical fara Lucescu pe banca

20 Ianuarie 2012
455 Vizualizari | 0 Comentarii
Hubschman

Şahtior Doneţk, fără antrenorul Mircea Lucescu, internat la Spitalul Universitar din Bucureşti, a fost învinsă cu 6-5 la loviturile de departajare de selecţionata olimpică a Uzbekistanului, joi, într-un meci de la turneul amical de fotbal Dubai Cup, din Emiratele Arabe Unite.

Uzbecii au deschis scorul prin Turaev (43), dar Luiz Adriano a egalat după pauză (52). Lovitura de departajare decisivă a fost irosită de cehul Hubschman.

Internaţionalul roman Răzvan Raţ a jucat 63 de minute, după care a fost schimbat cu Şevciuk.

Raţ a mărturisit că a fost ciudat fără Mircea Lucescu pe banca tehnică, ''dar e important ca absenţa lui să nu afecteze jocul echipei''.

Internaţionalul roman a explicat şi prestaţia mai slabă a campioanei Ucrainei în debutul partidei: ''Din cauza faptului că nu ne antrenăm decat de o săptămană. Am încercat să începem în viteză, dar echipa nu este în formă încă. In parte a doua, jocul a fost mai dinamic, după schimbările făcute după pauză''.