Sahtior va intalni pe Metalurg Donetk in finala Cupei Ucrainei

29 Aprilie 2012
430 Vizualizari | 0 Comentarii
mircealucescu
 În finala Cupei Ucrainei la fotbal se vor întâlni Şahtior Doneţk, echipa antrenată de Mircea Lucescu, şi Metalurg Doneţk, pe 6 mai, la Kiev.

Şahtior, cu fundaşul român Răzvan Raţ integralist, a învins în semifinale pe Volîn Luţk, în deplasare, cu scorul de 4-3 (2-1). Pentru Şahtior au marcat Teixeira (24), Fernandinho (38 - penalty), Luiz Adriano (59 - penalty) şi Douglas Costa (88), iar pentru gazde au punctat fostul stelist Maicon (35 - penalty, 90+2) şi Lopez (84). Maicon şi Silviu Izvoranu au bifat toate minutele la Volîn.

În cealaltă semifinală, Metalurg Doneţk a învins pe Karpatî Lvov la loviturile de departajare, cu 7-6, scorul fiind ''alb'' după 120 de minute, 0-0.

Page time :0.1880 (s) | 34 queries | Mysql time :0.047047 (s)