News Flash:

Sambata debuteaza Cupa Africii pe Natiuni. Vezi programul competitiei

20 Ianuarie 2012
763 Vizualizari | 0 Comentarii
CAN logo

Cupa Africii pe Naţiuni (CAN) 2012 la fotbal se va desfăşura în perioada 21 ianuarie - 12 februarie, în Gabon şi Guineea Ecuatorială, cu participare a 16 echipe.

Meciul de deschidere va avea loc între formaţiile Guineei Ecuatoriale şi Libiei, pe 21 ianuarie (ora 21,30), la Bata. Finala este programată la Libreville, în data de 12 ianuarie (21,00).

Programul turneului:


sambătă 21 ianuarie

Guineea Ecuatorială - Libia (Bata, 20,30, ora Romaniei), în Grupa A

Senegal - Zambia (Bata, 23,00), în Grupa A

 

duminică 22 ianuarie

Cote d'Ivoire - Sudan (Malabo, 18,00), în Grupa B

Burkina Faso - Angola (Libreville, 21,00), în Grupa B


luni 23 ianuarie

Gabon - Niger (Libreville, 18,00), în Grupa C

Maroc - Tunisia (Libreville, 21,00), în Grupa C


marţi 24 ianuarie

Ghana - Botswana (Franceville, 18,00), în Grupa D

Mali - Guineea (Franceville, 21,00), în Grupa D


miercuri 25 ianuarie

Libia - Zambia (Bata, 18,00), în Grupa A

Guineea - Senegal (Bata, 21,00), în Grupa A


joi 26 ianuarie

Sudan - Angola (Malabo, 18,00), în Grupa B

Cote d'Ivoire - Burkina Faso (Malabo, 21,00), în Grupa B

 

vineri 27 ianuarie

Niger - Tunisia (Libreville, 18,00), în Grupa C

Gabon - Maroc (Libreville, 21,00)


sambătă 28 ianuarie

Botswana - Guineea (Franceville, 18,00), în Grupa D

Ghana - Mali (Franceville, 21,00), în Grupa D


duminică 29 ianuarie

Guineea - Zambia (Malabo, 20,00), în Grupa A

Libia - Senegal (Bata, 20,00), în Grupa A

 

luni 30 ianuarie

Sudan - Burkina Faso (Bata, 20,00), în Grupa B

Cot d'Ivoire - Angola (Malabo, 20,00), în Grupa B


marţi 31 ianuarie

Gabon - Tunisia (Franceville, 20,00), în Grupa C

Niger - Maroc (Libreville, 20,00), în Grupa C

 

miercuri 1 februarie

Botswana - Mali (Libreville, 20,00), în Grupa D

Ghana - Guineea (Franceville, 20,00), în Grupa D


SFERTURI DE FINALĂ

sambătă 4 februarie

A1 - B2 (Bata, 18,00)

B1 - A2 (Malabo, 21,00)

C1 - D2 (Libreville, 18,00)

D1 - C2 (Franceville, 21,00)


semifinale

joi 8 februarie

A1/B2 - D1/C2 (Bata, 18,00)

C1/D2 - B1/A2 (Libreville, 21,00)


Finala mică

sambătă 11 februarie (Malabo, 21,00)

Finala mare

duminică 12 februarie (Libreville, 21,00)


semifinale finala mare
Distribuie:  
Loading...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1609 (s) | 34 queries | Mysql time :0.017890 (s)