Sandra Izbasa, invingatoare in Franta

21 Martie 2011
1446 Vizualizari | 0 Comentarii
Sandra Izbasa
Gimnasta romana Sandra Izbasa, campioana olimpica la sol, a castigat finala acestui aparat la Internationalele Frantei, gazduite de Palais Omnisports din Paris-Bercy. Izbasa s-a impus cu 14,833 puncte, in fata altei romance, Diana Chelaru, 14,633 p, locul al treilea fiind ocupat de rusoaica Ana Dementieva, cu 14,433 p, informeaza Agerpres.

Ana Porgras, campioana mondiala la bârna, s-a clasat doar pe locul secund la aparatul sau favorit, cu 13,800 p, fiind devansata de rusoaica Alia Mustafina, 14,866 p. Pe locul al treilea a terminat Dementieva, cu 13,733 p.
Diana Chelaru s-a clasat pe locul 3 la sarituri, cu 14,017 puncte, dupa rusoaicele Mustafina, 14,933 p, si Tatiana Nabieva, 14,400 p.

La masculin, Flavius Koczi s-a clasat pe locul secund, atat la sol, cat si la sarituri, de fiecare data dupa chilianul Gonzalez Sepulveda. Sud-americanul a câstigat cu 16,100 p la sarituri, urmat de Koczi, 15,800 p, si de belarusul Dmitri Kaspiarovici, 15,750 p. La sol, Sepulveda a primit 15,466 p, Koczi a fost notat cu 15,266 p, al treilea fiind francezul Thomas Bouhail, 15,233 p. La a 18-a editie a Internationalelor Frantei s-au aliniat la start aproape 90 de competitori din 40 de natiuni.