Serie intrerupta! CSMS Iasi a pierdut pentru prima data in Antalya

7 Februarie 2015
974 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iasi
Dupa trei meciuri in care nu au gustat din cupa amara a esecului, fotbalistii de la CSMS Iasi au pierdut ieri primul meci amical din cantonamentul desfasurat in Antalya. Formatia din Copou a fost invinsa cu scorul de 2-0 (1-0 la pauza) de Zvijezda Gradacac, o echipa din prima liga a Bosniei.

În precedentele trei meciuri sustinute în Turcia, iesenii au învins formatia sud-coreeana Pohang Steelers cu 3-0 si au remizat cu uzbecii de la Bunyodkor, scor 1-1 si cu polonezii de la Krona Kielce, scor 1-1.
Antrenorul Nicolo Napoli a inceput meciul cu Zvijezda Gradacac cu urmatorul unsprezece:  Caparco - Voicu, Ciuca, Plamada, Tiganasu - Ciucur, Mihalache, Enescu, Bole - Onduku, Boiciuc. Dupa pauza, au mai jucat: Grahovac, Mitici, Markovic, Badic, Cosereanu, Bosoi si Liviu Mihai, ultimul din minutul 80.

CSMS mai are programate doua meciuri amicale în Antalya, cu FC Alashkert Erevan (Armenia) - 8 februarie si Cernomoret Odessa (Ucraina) - 12 februarie. In prima etapa din retur, in jurul datei de 20 februarie (programul exact va fi stabilit in functie de televizari), CSMS Iasi va juca, in deplasare, cu Viitorul, echipa lui Gica Hagi.