Serie neagra! CSMS ramane fara victorie in amicale

11 Februarie 2014
1248 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iasi
Divizionara secunda CSMS Iasi a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul amical disputat astazi în compania echipei FK Proleter Novi Sad (locul 6 în liga a doua din Serbia), în Antalya. Iesenii au condus la pauza prin golul marcat de Adrian Olah, în minutul 35, din lovitura libera, dar sârbii au restabilit egalitatea în repriza secunda.

Antrenorul Marius Lacatus a utilizat urmatoarea echipa: Dani - Radovici, Cioranu, Visa, Badic - Olah, Dedu, Hoxha, Tiganasu - Dobre, Palimaru (prima repriza), respectiv Balan - Bosoi, Cretu, Avramia, Vladu - Onofras, Liviu Mihai, Novac, Mihalache - Herghelegiu, Crenganis (repriza a doua). CSMS nu a obtinut nicio victorie în cele patru meciuri amicale disputate în aceasta iarna, înregistrând trei remize si o înfrângere: 0-0 cu CS Mioveni, 0-0 cu ACS Poli Timisoara, 1-1 cu Proleter Novi Sad si 2-3 cu Spartaki Tskinvali.

Daca nu vor aparea modificari în program, urmatorul amical al iesenilor va avea loc pe 13 februarie, adversara fiind echipa ucraineana de liga secunda FC Avanhard Kramatorsk.