Sir Alex Ferguson: “Este deceptionant”

16 Martie 2012
431 Vizualizari | 0 Comentarii
Sir Alex Ferguson base

'Este decepţionant, dar este adevărat că noi nu am practicat cel mai bun fotbal al nostru în Liga Campionilor, iar acum părăsim şi Europa League', a declarat Sir Alex Ferguson, antrenorul echipei engleze Manchester United, după meciul pierdut în faţa formaţiei Athletic Bilbao (1-2), joi seara, în returul optimilor de finală ale Europa League.

'Nu mai avem nimic de spus. In prima repriză, am încasat un gol cu uşurinţă, era ultima chestie de care mai aveam nevoie. Este incredibil cum s-a putut întampla aşa ceva, deşi am jucat bine. La începutul reprizei secunde, adversarii noştri au jucat foarte bine şi ar fi putut înscrie două sau trei goluri. Am reuşit şi noi să înscriem pe final, dar nu a fost suficient. Trebuie să tragem învăţăminte de aici', a conchis Sir Alex Ferguson.

United a pierdut ambele manşe cu Bilbao, 2-3 pe ''Old Trafford'' şi 1-2 pe ''San Mames''.