News Flash:

Sportivii premiati la Gala Excelentei Sportului Iesean

21 Ianuarie 2013
796 Vizualizari | 0 Comentarii
Vladut Simionescu
Premiile acordate la Gala Excelentei Sportului Iesean organizata de Primarie in aceasta seara

Pe lângă premiile acordate primilor zece clasaţi la categoriile olimpice şi neolimpice, Primăria a mai acordat şi alte disctincţii, la următoarele categorii:

Cele mai bune cluburi: CS Politehnica, CSM, CSMS, LPS, CSS Unirea, CS CFR;

Sportul pentru toţi: Prof. Vasile Ciocoiu (handbal), prof. Dumitru Bărbuşi (fotbal), Valentin Pânzaru, Vasile Cărare, Paul Costaş, Magic Iaşi (ambii minifotbal), Penitenciarul Iaşi (fotbal), echipa de futsal Al. Ioan Cuza, prof. dr. Marian Chirazi (decanul IEFS);

Veterani: echipa de popice CFR Iaşi (Vasile Ţidularu), clubul Athletic Masters;

Cel mai tânăr sportiv: Miruna Lehaci (şah, 8 ani);

Cel mai vârstnic sportiv: Mihai Ispir (popice, 72 de ani);

Arbitri: Ioana Babiuc (judo, participantă la Olimpiadă), Cătălina Radu (gimnastică);

Şefi de Asociaţii Judeţene şi secţii: Maricel Popa (tir), Vasile Manole, Vlad Ungureanu, Vladimir Danilov (toţi şah), Constantin Veriveş (post-mortem), Vasile Midvighi (atletism), Vasile Câta (box), Gabi Clapon (baschet), Iulian Biţucă (scrimă);

Sportivi cu dizabilităţi: Florin Cojoc (atletism, participant la Jocurile Paralimpice), Mariana Stănescu (tenis de masă), Ilie Trufanda.

Echipe: echipa de judo, echipa de rugby fete, echipa de handbal fete, echipa de popice juniori, echipa de gimnastică ritmică, echipa de fotbal CSMS, echipa de futsal CSMS;

Premiaţi la sporturi olimpice: Alin Moldoveanu (tir),Alex Ferariu (judo), Alexandru Saucă (tir), Mihai Cozma (atletism), Bogdan Andrei (canotaj), Ştefan Miron (atletism), Magna Lozniceru (badminton), Mihaela Petrila (canotaj), reprezentantele echipei de handbal feminin LPS Iaşi, Angela Moroşanu (atletism), Irina Dorneanu (canotaj), Vlăduţ Simionescu (judo).

Premiaţi la sporturi neolimpice:
Irina Bulmaga (şah), Alexandru Lupescu (karate tradiţional), Sorin Miron (tae kwon do), Răzvan Olariu (fitness), George Birică (fitness), Florin Serdare (vovinam viet vo dao), Gabriela Ivan (radioamatorism), Dănuţ Hurduc (K1), Corina Cârlescu (box profesionist);
Evenimentul de la Teatrul Luceafărul a fost prezentat de jurnaliştii Laura şi Lucian Lucescu, de la TVR Iaşi şi a fost presărat cu numeroase momente artistice pregătite de sportivi.


premiile acordate veterani
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1652 (s) | 34 queries | Mysql time :0.033471 (s)