Sportul se apropie cu pasi repezi de retrogradare

28 Aprilie 2012
416 Vizualizari | 0 Comentarii
Sportul Studentesc
Sportul Studentesc s-a apropiat si mai mult de retrogradare dupa ce a pierdut meciul cu una dintre contracandidate, 1-2, cu Gaz Metan Medias. Dupa o prima repriza fara nici o ocazie importanta si fara faze de joc spectaculoase, partea secunda a partidei din Regie a adus trei goluri si trei puncte pentru oaspetii de la Medias. Elevii lui Isaila au început în forta, iar Lungu a dus Sportul în avantaj în urma unui gol marcat în urma unei greseli a lui Buchta. ”Studentii” nu s-au bucurat de acest scor decat pentru scurt timp. Minutele 65 si 68 au adus fericirea în tabara lui Pustai. Roman si Bawab au profitat de greselile din apararea celor de la Sportul si au înscris doua goluri pe contraatac. In urma acestui succes, Gaz Metan Medias a adunat 34 de puncte, în timp ce Sportul Studentesc a ramas cu 25 de puncte.