Sportul Studentesc baga Craiova in hora retrogradarii

2 Aprilie 2011
659 Vizualizari | 0 Comentarii

Echipa Sportul Studentesc a invins cu 3-0 (1-0) formatia Universitatea Craiova, intr-o partida din cadrul etapei a 23-a a Ligii I Bergenbier la fotbal, disputata astazi pe stadionul din Regie.
”Studentii” au deschis scorul in finalul primei reprize (min. 44), prin Viorel Ferfelea, care l-a invins pe portarul Silviu Lung Jr cu un frumos voleu din interiorul careului, iar apoi si-au majorat avantajul dupa pauza, gratie reusitei lui Costin Curelea (min. 51). Rezultatul final a fost stabilit de Tibi Balan, care a transformat o lovitura de la 11 m in minutul 67, dupa ce Gangioveanu l-a faultat in careu pe Postolache.

In ciuda acestui succes, al patrulea in actuala editie a Ligii I, Sportul ramane pe ultima pozitie a clasamentului, cu 13 puncte, in timp ce Universitatea Craiova, fara nicio victorie in acest retur, intra practic in hora retrogradarii, aflandu-se in acest moment pe locul 14, cu 22 pct.

Page time :0.1592 (s) | 34 queries | Mysql time :0.016954 (s)