Rugby

Steaua a castigat marele derby cu Dinamo, in superliga de rugby

16 Aprilie 2011
1343 Vizualizari | 0 Comentarii

Stadionul Arcul de Triumf din Bucuresti a gazduit astazi o noua editie a derby-ului Superligii CEC Bank la rugby, dintre echipele bucurestene Steaua si Dinamo, victoria revenind stelistilor cu 26-16 (20-3), dupa un meci echilibrat, desfasurat sub deviza, etalata la intrarea pe teren: "Aici nimeni nu se da rotund".

Partida, contand pentru etapa a 4-a, a fost dominata in prima repriza de stelisti, care au reusit in acest prim mitan desprinderea ce se va dovedi decisiva: 20-3, gratie a 2 eseuri, reusite de Ionita si Ianos, ambele transformate de Dumbrava, uvertura militarilor punctand si prin 3 l.p. Vlaicu a mai inscris pe final dintr-o lovitura de pedeapsa. Pentru Dinamo, cu o repriza secunda incurajatoare, punctele au fost marcate de Ratiu - eseu si Barbuliceanu - 3 l.p. si 1 transformare.

Page time :0.1534 (s) | 34 queries | Mysql time :0.017620 (s)