Steaua a invins la Mioveni in ultimul meci al zilei

4 Martie 2012
1002 Vizualizari | 0 Comentarii
raul rusescu
Steaua Bucuresti se chinuie in Liga I. Dupa ce a fost eliminata din cupele europene, trupa lui Gigi Becali s-a chinuit teribil in primul meci din campionat. Pe terenul codasei CS Mioveni, Steaua a invins greu, cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat in minutul 12 de Raul Rusescu.
Atacantul "ros-albastrilor" a punctat în urma unei lovituri de colt executat de Florin Costea de pe partea stînga, cu un sut din prima la coltul lung. In afara golului, Steaua nu a mai avut decat cateva ocazii ratate de Machado si de Florin Costea, in timp ce eroul ros-albastrilor a fost portarul Ciprian Tatarusanu, care a scos cateva mingi foarte grele ale gazdelor. Ilie Stan a primit o veste proasta în perspectiva duelului cu U Cluj din deplasare, din etapa viitoare. Tanase a primit al patrulea cartonas galben al sezonului în minutul 32.