Steaua a luat bataie la Astra

10 Aprilie 2011
1034 Vizualizari | 0 Comentarii
Astra a invins Steaua cu 1 0

Steaua Bucuresti si-a luat adio de la titlu si chiar de la locul de Liga Campionilor, dupa ce a fost invinsa aseara de Astra Ploiesti, scor 1-0. Meciul a fost unul urat, mai ales in prima repriza, cand niciuna dintre cele doua echipe nu si-a creat o ocazie mai de Doamne-ajuta. Stelistii s-au miscat mai bine dupa pauza, cand au avut primele sanse de gol, in primul sfert de ora de la reluare, ratate de Onofras si Banel Nicolita. Singurul lucru cu adevarat important al meciului a avut loc in minutul 90+2, cand Mihalache a adus victoria Astrei! Fundasul Astrei s-a aflat la recupare dupa un corner, in afara careului, sutul sau de la distanta mergand la fix in poarta lui Tatarusanu, care a sarit tardiv. Astra – Steaua s-a terminat astfel 1-0 dupa un meci urat, in care nimeni nu merita sa castige. In aceste conditii, Steaua ramane la 12 puncte de liderul Otelul Galati si la 11 puncte de Poli Timisoara, poate cea mai norocoasa echipa din Liga I. De partea cealalta, Astra a facut 34 de puncte sI adulmeca deja la Europa League.