Steaua a pierdut primul amical din Turcia: 0-1 cu Qabala

30 Ianuarie 2013
503 Vizualizari | 0 Comentarii
steaua qabala
Steaua a început cu stîngul partidele din al doilea stagiu de pregatire, cel din Turcia. Ros-albastrii au pierdut în fata celor de la Qabala, scor 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Dodo în minutul 77. Echipa lui Reghecampf a pierdut si în cantonamentul din Spania primul meci, cel cu Celtic, scor 1-2.
La azeri Cristi Pulhac a jucat titular, la fel si fostul fundas al Stelei, Emeghara, amîndoi fiind schimbati pe parcursul celor 90 de minute.Steaua este a doua echipa romaneasca pe care Qabala o învine, prima fiind Petrolul (2-0).
Urmatorul joc al Stelei va fi cu Sturm Graz (Austria), pe 1 februarie, la ora 20:00. In afara de cele doua jocuri de verificare, Steaua mai are programate înca 4 partide amicale.