Steaua nu a reusit sa treaca nici de Sturm Graz

2 Februarie 2013
472 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua Bucureşti a evitat in extremis un eşec cu formaţia austriacă Sturm Graz, cu care a terminat la egalitate, 3-3 (1-1), vineri seara, într-un meci amical de fotbal jucat la Cornelia Sports Complex din Antalya.

După ce Cristi Tănase a ratat o ocazie foarte bună (19), Sturm a deschis scorul prin ungurul Imre Szabics (20), dintr-o poziţie suspectă de ofsaid. Steaua a restabilit egalitatea în min. 27, dintr-un penalty transformat de Raul Rusescu, după un fault asupra lui Szukala. Lukasz Szukala s-a ales cu nasul spart la această fază şi a fost transportat la spital.

După pauză, sub privirile antrenorului Dan Petrescu (Dinamo Moscova), Sturm a punctat prin Manuel Weber (54) şi Richard Sukuta-Pasu (69). Steaua a revenit pe final, marcând două goluri în decurs de două minute, prin Paul Pârvulescu (85) şi Cristian Tănase (86).

Au evoluat echipele:

Steaua: Tătăruşanu - Râpă, Szukala (Gardoş, 27), Chiricheş (Rocha, 64), Latovlevici - Bourceanu (Prepeliţă, 53), Pintilii (L. Filip, 53) - Chipciu (Pârvulescu, 67), Rusescu, Cr. Tănase - Nikolic (Ad. Popa, 77).

Sturm Graz: Focher (Gratzei, 46) - Holzl (Ehrenreich, 58), Dudic (M. Weber, 46), Madl (Vujadinovic, 58), Klem (Feldhofer, 58) - Sukuta-Pasu (Schmerbock, 80), T. Kainz (Kropf, 58), Saumel (Kaufmann, 58), Szabics (Schloffer, 58) - Okotie (Ciftci, 80), Fl. Kainz (H. Bukva, 58).

''Roş-albaştrii'' vor juca următorul meci amical duminică 3 februarie, de la ora 13,00, cu Dinamo Moscova.

Page time :0.1729 (s) | 23 queries | Mysql time :0.031514 (s)