Steaua s-a chinuit pentru o victorie cu Ceahlaul (VIDEO)

21 Iulie 2013
1023 Vizualizari | 0 Comentarii
adi popa steaua
In primele doua jocuri de dupa pregatirea de vara Steaua a evoluat perfect. A obtinut victorii cu 3-0 împotriva Petrolului în Supercupa si a lui Vardar Skopje în preliminariile Ligii Campionilor.
Nici în aceasta seara Steaua nu a scapat victoria, însa de aceasta data a întîmpinat mult mai multe probleme. Ros-albastrii au învins Ceahlaul cu 2-1, într-o partida în care nemtenii puteau pleca cu cel putin un punct din Ghencea.
Fara Chiriches, care s-a accidentat la încalzire Steaua a început la fel de bine partida si în minutul 27 avea deja 2-0. S-a stins însa în timp si cu putin timp înainte de pauza Jula a redus din diferenta cu un gol de atacant de clasa.
Dupa pauza, antrenorul Laurentiu Reghecampf a decis sa-i odihneasca pe Tanase, Stanciu si Pintilii si asta s-a vazut si în teren, jocul nu a mai mers asa cum echipa a obisnuit. In cele din urma s-a terminat 2-1 si Steaua ia primele 3 puncte în noul sezon.