Steaua viseaza din nou la titlu

8 Aprilie 2012
937 Vizualizari | 0 Comentarii
raul rusescu
Steaua a egalat pe Dinamo în clasament si a revenit in cursa pentru titlu dupa ce a trecut la pas de Sportul Studentesc, scor 4-1. Steaua a început ca din pusca meciul, reusind sa marcheze de doua ori în primele zece minute. Tatu l-a servit perfect pe Balan în minutul 8, care a împins balonul în poarta goala din 6 metri.
Peste doua minute a venit randul lui Tibi Balan sa ia rolul pasatorului, centrand la reusita din voleu a lui Rusescu. Apoi stelistii au început sa se joace cu ocaziile, Chipciu, Rusescu si Geraldo trecand pe langa gol. A treia reusita avea sa pice în minutul 35, cand Tanase a primit o noua pasa de gol de la Tatu si l-a executat pe Cezar Lungu. Sportul a revenit pe tabela în repriza a doua, Stelian Stancu profitand de o eroare a lui Stanca (66). Intre timp, Tatu a început sa se joace cu ocaziile, ratand trei situatii mari de a marca. Si-a spalat pacatele cu o noua pasa de gol, de data aceasta pentru Chipciu (77). Brazilianul a parasit terenul în minutul 80, fiind huiduit de putinii spectatori aflati pe stadionul din Ghencea. Totusi, Tatu a fost chemat sa salute galeria. Cu aceasta victorie, Steaua egaleaza Dinamo la puncte si se afla la numai cinci lungimi de CFR Cluj. Campionatul înca se joaca.