Stefan Radu a marcat pentru Lazio, în campionatul Italiei

19 Septembrie 2016
296 Vizualizari | 0 Comentarii
Stefan Radu
Fundasul român Stefan Radu a marcat un gol pentru Lazio Roma, care a învins-o cu scorul de 3-0 pe Pescara, sâmbata, pe teren propriu, în etapa a patra a campionatului de fotbal al Italiei.
Sergej Milinkovic-Savic (67), Stefan Radu (72) si Ciro Immobile (76) au marcat pentru Lazio, dupa ce oaspetii au ratat un penalty, în min. 35, prin albanezul Ledian Memushaj.

Radu, care a jucat tot meciul, a primit un cartonas galben în minutul 49. La Pescara a intrat în minutul 73 mijlocasul român Alexandru Mitrita.

În alta partida, Napoli a dispus de Bologna cu 3-1, prin golurile înscrise de Jose Callejon (14) si Arek Milik (67, 78), respectiv Simone Verdi (56). Oaspetii au terminat meciul în zece oameni, Emil Krafth fiind eliminat în min. 81.
Vineri, Milan a învins-o pe Sampdoria cu 1-0 la Genova, prin golul columbianului Carlos Bacca (85).
În clasament, pe primul loc se afla Napoli, cu 10 puncte, urmata de Juventus, 9 p (3 j), AS Roma, 7 p (3 j), Lazio, 7 p, etc.