Stoichita: “ Trebuia sa ne asiguram victoria in prima repriza”

1 Aprilie 2012
472 Vizualizari | 0 Comentarii
Mihai Stoichi

Mihai Stoichiţă, antrenorul echipei de fotbal Steaua Bucureşti, a declarat după primul meci oficial de cand a revenit la această formaţie, că partida cu Pandurii Tg. Jiu, 1-1 (0-0), trebuia tranşată încă din prima repriză.

'Cred că este o chestie de imaturitate în randul jucătorilor mei. Jocul trebuia tranşat în prima repriză. Nu am motive să fiu trist. Steaua Bucureşti a demonstrat că poate juca fotbal adevărat. Imi doresc două egaluri la meciurile rivalelor din această etapă, Rapid - Dinamo şi FC Vaslui - CFR Cluj', a spus Mihai Stoichiţă la Digi Sport.

Despre meciul terminat la egalitate la Tg. Jiu, Mihai Soichiţă a mai precizat: ''Nu pot să spun că am jucat rău după ce am marcat. A fost o greşeală de marcaj la golul lor. Mie mi s-au părut ca nu am mai avut prospeţime, asta e tragedia, dar ne-am creat multe ocazii de gol.'

Echipa Pandurii Tg. Jiu a terminat la egalitate cu Steaua Bucureşti, 1-1 (0-0), sambătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal. Steaua a deschis scorul prin Alex Chipciu (73), la primul său gol oficial pentru ''roş-albaştri'', dar gorjenii au egalat peste opt minute, prin Alexandru Maxim (81).