SUPER VIDEO! 91 de lovituri: cum se explica cel mai lung schimb de mingi din tenisul de masa mondial in 2015

19 Septembrie 2015
649 Vizualizari | 0 Comentarii
Faza optimilor de finala din cadrul Openului Cehiei la tenis de masa a propus un meci de poveste. În decisivul partidei Par Gerrell (Suedia) - Adrien Mattenet (Franta), când tabela afisa 10-10, cei doi sportivi au devenit protagonistii unui raliu de 91 de mingi! Punctul a fost câstigat, dupa un minut si 35 de secunde, de jucatorul nordic, aflat pe pozitia a 38-a în clasamentul mondial, dar suspansul s-a mentinut înca aproape cinci minute. La turneul de la Olomouc, Gerell s-a impus în setul al saptelea, scor 17-15, si a patruns în sferturile de finala, dupa 4:3 (11-9, 7-11, 11-9, 9-11, 13-11, 9-11, 17-15) cu Mattenet (45 ITTF). Nerefacut din punct de vedere fizic, Gerrell n-a mai avut reactie în sferturi, cedând clar disputa cu japonezul Naharu Yoshimura, scor 1:4.