SUPER VIDEO! De 3 ori mai spectaculos! Comentatorul islandez a facut din nou furori, la calificarea în sferturi

29 Iunie 2016
424 Vizualizari | 0 Comentarii
Daca mai existau ceva semne de întrebare dupa ce s-au calificat din faza grupelor, nordicii au confirmat ca sunt cea mai mare surpriza de la aceasta editie. Cea mai mica natiune prezenta vreodata la un turneu final al Campionatului European (o populatie de 330.000 de oameni) a reusit unul dintre cele mai mari "socuri" din istoria întrecerii, eliminând Anglia si calificându-se în sferturile de finala chiar la debutul în aceasta competitie.

Comentatorul Gudmundur Benediktsson a facut din nou deliciul audientei, cu un comentariu plin de suflet, la fel ca la golul din meciul cu Ungaria, care a califica nationala nordica în fazele eliminatorii. Jurnalistul si-a pastrat stilul si cu Anglia si a repetat prestatia, uitând ca zilele trecute a fost dat afara din functia de antrenor secund la Knattspyrnufelag Reykjavik, echipa care în sezonul 1997-1998 oferea o surpriza de proportii în Cupa UEFA, eliminând-o pe Dinamo Bucuresti.

A facut spectacol la ambele goluri ale islandezilor din prima repriza, dar si dupa fluier final, care a consfintit calificarea în sferturile de finala. Duminica, 3 iulie, Islanda joaca împotriva Frantei, de la ora 22:00.