SUPER VIDEO! Eric Bicfalvi a fost din nou eroul lui FC Ural. Gol de 3 puncte al internationalului roman

6 Martie 2017
178 Vizualizari | 0 Comentarii
Mijlocasul Eric Bicfalvi a marcat golul victoriei pentru formatia sa, FC Ural, scor 1-0, în meciul cu Amkar, din etapa a 18-a a campionatului rus. Bicfalvi a ajuns astfel la 3 goluri în primele sale doua meciuri la formatia rusa. Bicfalvi a fost integralist si marcat în minutul 32, cu un sut din interiorul careului de 16 metri.

Cu aceasta victorie FC Ural a urcat pe locul 12 în prima liga din Rusia. Forma?ia lui Bicfalvi are 17 puncte, iar Amkar este pe 7, cu 28 de puncte.

Eric Bicfalvi a debutat în forta în tricoul rusilor de la FK Ural. Fostul mijlocas al Stelei si al lui Dinamo a înscris doua goluri în primul meci pentru noua sa echipa: "sfertul" de finala din Cupa Rusiei, cu FK Krasnodar. Internationalul român a reusit sa transforme si un penalty la loviturile de departajare.