SUPER VIDEO! Eric Bicfalvi, de neoprit! A marcat din nou si a ajuns la trei goluri în cinci meciuri

27 August 2018
606 Vizualizari | 0 Comentarii

Mijlocasul Eric Bicfalvi a marcat pentru echipa sa, Ural Ekaterinburg, în partida cu cei de la Ahmat Groznîi, 2-1, din etapa a 5-a a campionatului Rusiei. Bicfalvi a fost integralist si a punctat în minutul 50, el marcând golul egalizator, Doumbia fiind cel care în minutul 29 a deschis scorul.

Dimitrov (78) a fost cel care a semnat victoria lui Ural. Bicfalvi, 30 de ani, joaca la Ural de un an si jumatate, venind de la Tom Tomsk, si este unul dintre cei mai apreciati oameni din lotul lui Parfenov.

Eric a înscris în acest început de sezon de trei ori în primele cinci etape, pe lânga reusita de acum contra lui Ahmat Groznîi, el marcând si în fata celor de la Krasnodar si Dinamo Moscova.

De altfel, fostul jucator al FCSB-ului sau al lui Dinamo e acum si pe lista preliminara a celor convocati pentru Liga Natiunilor. Selectionata lui Contra va debuta în acesta competitie în septembrie. Nationala va întâlni la data de 7 septembrie reprezentativa Muntenegrului si apoi, la data de 10, va evolua cu Serbia.