SUPER VIDEO! Florin Costea nu credea ca o sa aiba parte de asa ceva la meciul de debut pentru noua echipa

7 Aprilie 2015
524 Vizualizari | 0 Comentarii
Florin Costea a debutat duminica pentru noua sa echipa, Arsenal Tula, într-un meci din campionatul Rusiei. Olteanul a fost integralist însa Arsenal a fost învinsa pe teren propriu cu 3-1 de Torpedo Moscova, iar sansele de a ramâne în prima liga si din sezonul urmator sunt extrem de mici. Disputat la Tula cu 10.500 de fani în tribune, meciul era un derby pentru evitarea retrogradarii în conditiile în care cele doua echipe erau vecine în subsolul clasamentului. Victoria le-a permis celor din Moscova sa urce pâna pe locul 12, cu doua puncte mai mult decât Ural, prima echipa sub linie. Pentru Arsenal e din ce în ce mai greu sa îsi atinga obiectivul, echipa lui Florin Costea fiind acum pe locul 15, penultimul, cu 14 puncte în 21 de partide. Cele doua echipe au avut parte si de un numar important de ultrasi care i-au sustinut în ciuda ploii transformate în ninsoare care s-a abatut asupra orasului situat la circa 100 de kilometri în sudul Moscovei. Dupa ce si-au aruncat vorbe grele unii altora, ultrasii de la Torpedo au iesit din ”tarcul” delimitat de fortele de ordine si au patruns în sectorul gazdelor. Încaierarea a durat destul de mult, motiv pentru care arbitrul a oprit partida în minutul 32 si a reluat-o cinci minute mai târziu.