SUPER VIDEO! George Puscas la superlativ! Internationalul de tineret a reusit meciul perfect si performanta carierei în Italia

14 Februarie 2018
836 Vizualizari | 0 Comentarii

George Puscas (21 de ani) a reusit, duminica seara, primul hat-trick în Italia. Împrumutat de Benevento în Serie B, la Novara, internationalul de tineret a adus victoria echipei sale în meciul cu Cittadella, scor 3-1, dupa o evolutie de cinci stele.

Marcator si la debut, în meciul cu Ascoli, Puscas a deschis balul în minutul 11, când a finalizat simplu o pasa a lui Calderoni, din dreapta. Apoi, Strizzolo a egalat pentru gazde, dar vârful român si-a pus din nou amprenta pe meci la zece minute dupa pauza, printr-o lovitura de cap, dupa un corner si o deviere a lui Moscati.

În ultimul minut de prelungiri scenariul s-a repetat, iar acelasi Moscati l-a servit perfect pe Puscas pentru un nou gol cu capul, al treilea al meciului si al cincilea al sezonului (patru în doua meciuri la Novara si unul pentru Benevento, în Serie A). Cu victoria de pe terenul Cittadellei, Novara strânge 30 de puncte si urca pe locul 13 în Serie B, la egalitate cu Salernitana si Avellino.